Rehabilitacja Dzieci

Każdy troskliwy rodzic obserwuje rozwój swojego dziecka, śledzi pilnie każdy postęp jakiego dokonuje dziecko. Bywa, że pojawiają się niepokojące sygnały, a rodzic zaczyna się zastanawiać czy wszystko jest w porządku???

Najczęściej pojawiającymi się uczuciami z jakimi muszą się zmierzyć rodzice postawieni przed faktem choroby swojego dziecka to zagubienie i bezradność. Zaczyna się gorączkowe poszukiwanie wszelkich wiadomości na temat choroby i sposobów jej leczenia. Ważnym jest aby w tak trudnych dla rodziców chwilach, osoba która podejmie sie terapii była kompetentna i zdobyła się na indywidualne podejście do małego pacjenta. Takie  podejście gwarantuje dobre efekty rehabilitacji, daje poczucie bezpieczeństwa co ostatecznie wpływa korzystnie na proces leczenia.

Opieką rehabilitacyjną obejmujemy dzieci w wieku od niemowlęcego do uzyskania dojrzałości.

Obecnie jest dość dobrze rozumiany i postrzegany problem rozwoju małego dziecka od 0 – 1 roku życia. Lekarze coraz częściej kierują dzieci z zaburzeniami rozwoju motorycznego na rehabilitację. Są to najczęściej:

  • asymetrie napięciowe
  • asymetrie ułożeniowe
  • wzmożone napięcie mięśniowe
  • obniżone napięcie mięśniowe

Zdarzają się także i to wcale nie rzadko dzieci z patologii ciąży czy porodu. Sporo dzieci rodzi się przed terminem lub poród trwa zbyt długo. Dochodzi wtedy do niedotlenienia mózgu dziecka czego wynikiem bywa Mózgowe Porażenie Dziecięce.

Z przykrością muszę stwierdzić, że 90% dzieci rehabilitowanych w mojej Przychodni z MPD to uszkodzenia okołoporodowe płodu, a tylko 10% to wady rozwojowe płodu (zespół Downa, przepuklina oponowo-rdzeniowa). Ocena stopnia uszkodzenia do 1 roku życia dziecka jest bardzo trudna. Dlatego jakiekolwiek sygnały opóźnienia rozwoju psychoruchowego nie powinny być lekceważone. Im wcześniej rozpoczęta jest rehabilitacja tym lepiej dla dziecka. Nie ma nic gorszego dla rodziców niż chore dziecko.

Pracujemy metodą przyjazną dzieciom NDT BOBATH.


Usługi dedykowane rehabilitacji dzieci

JW Rehabilitacja

Zapraszam

mgr Jolanta Warchulska
Moja Przychodnia jest dla każdego, od zaraz i kompleksowo.

Kiedy Pracujemy?

Pon - Pią: 8:00 - 19:00Sob: 8:00 - 12:00Nd: nieczynne

Kontakt

Tel: 22 775 80 81Kom: 602 366 671e-mail: gabinet@warchulska.comGdzie: Nowy Dwór Mazowiecki, Długa 8