Laseroterapia – a trudno gojące się rany

Biostymulacja laserowa usprawnia i wzmacnia procesy biologiczne zachodzące w organizmie oraz pobudza fizjologiczne procesy naprawcze. Z tego powodu ma szerokie zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń i dolegliwości.

 

Biostymulacja to rodzaj fizykoterapii, podczas której naświetla się wybrane powierzchnie ciała w celu pobudzenia komórek energią promieniowania laserowego. W efekcie terapii dochodzi do nasilonego namnażania komórekwzmożonej syntezy kolagenupoprawy ukrwienia i odżywienia tkanek, przyspieszenia metabolizmu komórkowegopodwyższenia poziomu endorfin oraz zwiększonej fagocytozy. Dzięki temu terapia laserem wykazuje działanie przeciwbóloweprzeciwzapalnewzmacniające układ odpornościowyrozkurczowehamujące krwawienieprzeciwobrzękowe przyspieszające gojenie ran i złamań kościprzeciwdziałające tworzeniu się blizn.

 

Dzięki uprzejmości naszego Pacjenta chcielibyśmy pokazać jak wygląda trudno gojąca się rana przed włączeniem w proces leczenia zabiegów laseroterapii, a jak wygląda po 10 zabiegach, wykonywanych w odstępie dwóch dni, przez okres około 3 tygodni.

 

Rana przed laseroterapią
Rana po 10 zabiegach laseroterapii

Istnieją przeciwwskazania do wykonywania laseroterapii dlatego zawsze wcześniej należy się skonsultować z lekarzem bądź fizjoterapeutą!


Usługi dedykowane laseroterapii

laser nieskoenergetyczny

Zostaw swój komentarz

JW Rehabilitacja

Zapraszam

mgr Jolanta Warchulska
Moja Przychodnia jest dla każdego, od zaraz i kompleksowo.

Kiedy Pracujemy?

Pon - Pią: 8:00 - 19:00Sob: 8:00 - 12:00Nd: nieczynne

Kontakt

Tel: 22 775 80 81Kom: 602 366 671e-mail: gabinet@warchulska.comGdzie: Nowy Dwór Mazowiecki, Długa 8